korp! Fraternitas Estica

Coetus 1910/1911

Johann Eerikvil! Johann Eerik

Sünd. 30.03.1889 Patküla v., Viljandimaa
Surn. 29.12.1943 Sverdlovski obl., Venemaa

Haridustee:
Lõpetas Hugo Treffneri Gümnaasiumi 1910. aastal
cand. õigusteadus

28.12.1918 Eesti polk, 1. Ratsapolk, ülemleitnant
29.07.1919 Sõjaväe ringkonnakohus, ameti kandidaat, leitnant
28.11.1919 alamkapten, Sõjaväe ringkonnakohus
21.03.1920 Siseministeerium, alamkapten
09.04.1920 reservi arvamine, alamkapten
27.07.1921 autasu - tasuta maa, normaaltalu mõõdus

ERIK, Juhan, Jaan en. ka Johan, 11.04.1889 Viljandi mk., advokaat, arr. Tõrva, erin. 12.03.42 §58-4, 10a.; Sverdlovski obl. Sevurallag, surn. kinnip-k. 29.12.43. Vabadussõda. Vaps. [7689E]

vil! Karl Konrad Kister

Sünd. 13.07.1891 Tartu
Surn. 14.10.1948 Tübingen, Saksamaa

Haridustee:
cand. õigusteadus, Tartu Ülikool

Ado Köögardalvil! Ado Köögardal

Sünd. 28.12.1890 Karula v., Viljandimaa
Surn. 16.04.1957 Keila, Eesti

Haridustee:
Lõpetas Hugo Treffneri Gümnaasiumi 1910. aastal
usuteadus, Tartu Ülikool, 1916

Sündinud: 28. detsember 1890, Viljandimaa, Karula vald, Naanu talu
Isa: Jaan Köögardal (Naanu), Ema: Ann Tiss

Õpingud:
1899-1902 Karula Saarepeedi vallakool
1902-1904 Viljandi Iinnakool
1904-1910 Tartu Hugo Treffneri eragümnaasium
1910-1911 Tartu Ülikooli ajaloo-keeleteaduskond (vanad keeled)
1912-1916 Tartu Ülikooli teoloogia teaduskond

1916 Tartu algkooliõpetajate ettevalmistamise kursuste usuõpetaja
Pro venia concionandi/pro ministerio: 14.04.1916; 15.04.1916.
1916-1917 usuõpetaja Valga kommertskoolis
1916-1918 usuõpetaja ja ladina keele õpetaja Valga tütarlaste gümnaasiumis
1916-1917 prooviaasta Valga Eesti Peetri koguduses
Ordinatsioon: 27.08/09.09.1917 Valga kirikus R. Wühneri adjunktiks.
1917 Valga Peetri koguduse abiõpetaja
1918-1919 Oudova linna ja maakonna eesti koguduste õpetaja
1919-1921 Kanepi koguduse õpetaja
1920 Urvaste koguduse asetäitja õpetaja
1921-1957 Keila koguduse õpetaja
1926-1936 Tallinna Õpetajate Seminari ja Pedagoogiumi usuõpetaja
1926-1940 Keila koguduse perekonnaseisuametnik
1930-1940 Lenderi gümnaasiumi õpetaja
1933-1934 Paldiski koguduse hooldajaõpetaja
1933-1934 Paldiski perekonnaseisuametnik, kooli jaoks usuõpetuse õpperaamatute eest hoolitsemise komisjoni liige
1935- Lääne-Harju praost
1935- Ülema Kirikukohtu liige, agenda komisjoni liige

mitmete raamatute autor.

Aumärgid:
25.12.1928 annetatud Keila koguduselt kuldametirist
21.02.1940 Eesti Punase Risti teenetemärk III klass

Nikolai Rosevil! Nikolai Rose

Sünd. 29.12.1888 Läti
Surn. 26.03.1942 Tomski obl., Venemaa

Haridustee:
Lõpetas Tallinna Reaalkooli 1904. aastal
õigusteadus, Tartu Ülikool

Töötas advokaadina Põltsamaal


ROSE, Nikolai, Aleksander 29.12.1888 Läti, eluk. Viljandimaa Imavere v., talupidaja, suurmaaomanik, asum. Tomski obl. Tšainski raj. Kolominskije Grivõ, surn. eeluurimisel 26.03.42. Kotkarist. Vallavolikogu liige. [1436M]

Johannes Siimastelvil! Johannes Siimastel

Sünd. 18.08.1890 Vardi v., Harjumaa
Surn. 23.11.1925 Tartu, Eesti

Haridustee:
arstiteadus, Tartu Ülikool

Konstantin Söötvil! Konstantin Voldemar Sööt

Sünd. 28.07.1892 Jamburg, Venemaa
Surn. 10.06.1979 Tallinn, Eesti

Haridustee:
Lõpetas Narva 1. Gümnaasiumi 1910. aastal
M.D. arstiteadus, Kiievi Püha Vladimiri Ülikool, 1920

Sündis 28.juulil 1892.a. Venemaal, Jamburgi kreisis, Nova-Pjatnitsa külas
1902-1910 Narva 1. gümnaasium
1910-1915 Tartu Ülikool, arstiteadus
1915-1918 asearstina I maailmasõjas ( kiievis Punase Risti haiglas )
1918 4 kuud sõjavangis Saksamaal
1918-1919 Kiievi Püha Vladimiri Ülikool, arstiteadus ( arsti diplom 20.mai 1920.a. ) Õpingute ajal töötas raudteearsti k.t Edelaraudteel
1920-1921 Edelaraudteel jaoskonnaarstina
15.detsember 1921.a. opteerus Eestisse
1922, jaanuar-1922, märts Tartu Naistekliiniku assistent
1922, märts-1922, juuni täienduskursustel Maini-äärses Frankfurdis röntgen-teraapia alal Peale kursuste lõppu töötas kaks kuud Frankfurdi Naiste- ja Haavakliinikus prof. Seitz`i ja prof. Hohlfelder`i juhendamise all
alates 1923 juulist Paide linnaarst ja arst Paide haigla günekoloogia-sünnitusosakonnas
1925 asutas Paide haigla juurde " Emade ja laste nõuandekoha " ( nõuandla ) kus emade ja laste teenindamine toimus tasuta
1928 omandas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna juures linna- ja maakonnaarsti kutse
1928 asutas Järvamaa Tiisikuse Vastu Võitlemise Seltsi ja 1929 Järva Arstide Seltsi milliste esimeheks oli kuni 1932.a. 1.jaanuarini
1928-1940 oli Eesti Punase Risti samariitlaste koondise vanem ülesandega õpetada esmaabi andmist haiguste- ja vigastuste puhul koos tervishoiu õpetusega
1932-1940 Lääne maakonna arst, paar viimast aastat sellest lääne maahaigla juhataja Haapsalus
1940-1941 ENSV Haapsalu haigla peaarsti asetäitja
7.augustil 1941.a. mobiliseeriti Punaarmeesse
1941-1944 roodukomandör ja operatsiooni-sidumisrühma komandor Eesti Rahvuskorpuse 249.laskurdiviisi meditsiini-sanitaarpataljonis nr.267
Pärast Velikie Luki lahinguid viidi üle Kalinini evakueerimishospidali osakonnajuhatajaks
1944 kustutati sõjaväearvelt kui invaliid
1944-1.jaanuar 1945 ENSV Tervishoiu Rahvakomissariaat
1945-1951 Tartu ümbruse maa-arstijaoskonna juhataja
1951-1952 Tartu Vabariikliku Kliinilise Haigla günekoloogiaosakonna juhataja
1952-1955 Eesti Raudtee peaakusöör-günekoloog
1955-1956 Tallinna I Naistenõuandla juhataja
1956-1959 Tallinna I Sünnitusmaja peaarst
1959-1962 Tallinna Vabariikliku Haigla peaarsti asetäitja sünnituse- ja günekoloogia alal
1962-1971 tekstiilivabriku " Punane Koit " tervishoiupunkti arst-günekoloog
alates 15.novembrist 1971.a. pensionil

Eesti Punase Risti II järgu II astme teenetemärk 20.01.1932

Maetud 14.06.1979.a. Tallinna Metsakalmistule